Drugi dzień – podsumowanie

Lekkim piórem_niebieski

Krakowskie Przedmieście już dawno nie prezentowało się tak pięknie. Na każdym kroku można spotkać grupy pielgrzymów ze wszystkich stron świata. Jest kolorowo i radośnie. Pod tym względem oprawa bije na głowę organizowane cztery lata temu Euro. Można śmiało powiedzieć, że Dni w Diecezjach zawładnęły całym Krakowskim Przedmieściem. Przy okazji turyści, którzy przyjechali do Warszawy bez celów religijnych, przebywając w takim otoczeniu, zarażają się dobrym nastrojem. Jest naprawdę świetnie. Teraz już tylko trzeba utrzymać ten poziom do niedzieli.
Dużo mówiło się o tym, że Miejska Strefa Kultury jest po to, aby pielgrzymi poznali lepiej naszą historię i kulturę. Ale niewiele jest mowy o tym, że dzięki tym właśnie pielgrzymom możemy sami poznać lepiej otaczający nasz świat. Najlepszym sposobem na chwilowe przeniesienie się w inny zakątek naszej kuli ziemskiej jest zaglądanie na Scenę Otwartą, gdzie występują uczestnicy Światowych Dni Młodzieży. Dzisiaj można było zobaczyć genialny występ Gwatemalczyków. Odtańczyli między innymi „taniec deszczu”. Uprzedzali nas, że jeśli się rozpada, to wina leży po ich stronie.
Wisienką na torcie był koncert „Wiara. Nadzieja. Miłość.” na Placu Piłsudskiego. Uśmiechnięci pielgrzymi bawili się przednio w rytm polskiej muzyki. Nie przeszkadzał im nawet brak pojęcia o tekście większości piosenek. Być może, po dzisiejszym dniu, polska muzyka stanie się popularniejsza za granicą.
Jedno jest pewne. W tej chwili, ci pielgrzymi, są reprezentantami swoich krajów i wyrabiają sobie opinię o Polsce. Na dzień dzisiejszy jesteśmy na dużym plusie.
MO

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *