Pierwszy dzień za nami

Lekkim piórem_zolty-3

Dzisiaj oficjalnie zaczęło się to, na co wszyscy czytający tego bloga czekali. Godziny spędzone na szkoleniach zostaną sprawdzone w praktyce. Wkrótce każdy będzie się zmierzyć z rzeczywistością panujących wydarzeń. Zobaczymy czy zmagazynowana energia wystarczy, aby dotrwać w pełni sił, do końca dyżuru (w razie czego można jechać na oparach dobrego humoru i przy wsparciu innych).
Dzięki wolontariuszom pracującym nad blogiem ŚDM od Kuchni, każdy z Was będzie się mógł dowiedzieć co się działo w miejscach, w których nie Będziecie mogli być. Wiadomo, że nikt nie jest w stanie być wszędzie. Ale odwiedzając tą stronę można się dowiedzieć co się dzieje w naszym małym świecie ŚDMu.
Od rana do naszego kraju zaczęli przylatywać pielgrzymi z różnych zakątków świata. Każdy kto nie miał okazji ich przywitać może zobaczyć tych uśmiechniętych ludzi na blogowych fotach. Wszyscy są tak sympatyczni, że mogliby zostać tutaj na dłużej. Przyleciała m. in. ekipa z Brazylii. Dobrze, że Euro już za nami. Dzięki temu, zamiast oglądać mecze, nie wymigają się przed wyjściem na ulice i spotkaniem z nami. Pojawili się też Nigeryjczycy w oryginalnych fioletowo-żółtych strojach (nie jestem znawcą kolorów, ale wydaje mi się, że to fiolet). Mamy też na naszej ziemi Amerykanów, którzy już pierwszego dnia zwiedzili Stare Miasto, Łazienki Królewskie i Muzeum Powstania Warszawskiego. Z takim tempem, zanim dojadą, do Krakowa to są w stanie zwiedzić sąsiednie województwa.
Miejska Strefa Kultury działa już na pełnych obrotach. Strefę otwarto z przytupem, koncertami na Scenie Głównej. Widzów nie brakowało. Jutrzejszy koncert zapowiada się jeszcze lepiej. Ekipa ŚDM od kuchni też tam będzie.
Dużo pracy mieli dzisiaj wolontariusze DIY, którzy na Krakowskim Przedmieściu dokonują cudów przy budowie Ogrodu Miłosierdzia z drewnianych skrzynek. Dobrze, że Strefa Odpoczynku jest niedaleko, bo efekt pewnie niejednego zwali z nóg.
O wystawie „Jan Paweł II – Źródła” nie trzeba nic mówić. Każdy musi to zobaczyć na własne oczy.

Bądźcie mili dla naszych reporterów. Oni sprawią, że Wasza praca zostanie uwieczniona na wieki. Niektóre materiały mogą się ukazywać z lekkim opóźnieniem, ale to dlatego, że jest dużo pracy. Na pewne rzeczy warto czekać. ☺
MO

 

mapa_PL-1

Zobacz także

1 komentarz

  1. Z perspektywy zwykłego obywatela 🙂 (W tym momencie pozdrowiam sympatyczną blondynkę o sródziemnomorskiej opaleniźnie, ktora zajmuje się prowadzeniem tej strony) Według mnie Światowe Dni Młodzieży są fantastycznym przedsięwzięciem, w trakcie którego można spotkać wielu, a własciwie samych sympatycznych i przyjaźnie nastawionych ludzi, którzy przyjechali do Nas z całego świata. Bardzo fajnie, że jest Nas tylu pozytywnie nastawionych osób, których łaczy Wiara, Nadzieja i Miłość. Poza tym wszystkim uważam, że stworzenie bloga ,,ŚDM OD KUCHNI” jest super pomysłem, ponieważ dzięki Wam będę mógł uczestniczyć także wirtualnie w Światowych Dniach Młodzieży .
    Tak jak obiecałem swój komentarz dodałem:-)
    Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *