Wystawa „Jan Paweł II. Źródła”

Jan Pawel II Zrodla 2

Nasi wolontariusze aktywnie przygotowują się do Dni w Diecezjach. Część z nich będzie pracowała przy wystawie „Jan Paweł II. Źródła” przygotowanej przez Muzeum Historii Polski we współpracy z Centrum Myśli Jana Pawła II.

Ekspozycję będzie można zobaczyć na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Celem wystawy jest upamiętnienie 1050. rocznicy chrztu Polski, pokazanie intelektualnego oraz duchowego doświadczenia XX wieku, jak również promowanie historii Polski wśród osób, które pojawią się na Światowych Dniach Młodzieży.

Zwiedzający będą mogli zaznajomić się z punktami zwrotnymi i postaciami nierozerwalnie związanymi z dziejami polskiego chrześcijaństwa. Narratorem, który poprowadzi zwiedzających, będzie Jan Paweł II. Jego refleksje i komentarze dotyczące duchowej historii Polski umieszczone zostaną na specjalnych panelach w kolejnych przestrzeniach ekspozycji dedykowanych ceremonii chrztu Polski, świętym w dziejach Polski, św. Faustynie, św. Maksymilianowi Kolbe i bł. ks. Jerzemu Popiełuszce. Ład oraz chronologię narracji wprowadzą wybrane daty i miejsca, ważne dla historii Polski. Serdecznie zapraszamy.

 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *